Zusanli, bod zdraví

Posilujte imunitu, masírujte třetí nožní míli!

v těchto dnech trávíme u televizorů mnohem více času, než kdykoli jindy. Využijmetyto chvíle nejen k rozumování a bagatelizování už tak složité situace a raději přispějme sami sobě k posílení své imunity. To je priorita číslo jedna!

O tradiční čínské medicíně (TCM) slyšel určitě každý. Hlavní filozofií tohoto více než pět tisíc let starého učení je existence vitální životní energie - Čchi, harmonizace těla a ducha a vzájemná rovnováha úplně všeho na světě a ve vesmíru.

Naše tělesná schránka je poseta 365 akupunkturními body, z nichž každý má svou nezastupitelnou funkci. Jedním ze zásadních a nejdůležitějších je tzv. bod Zusanli - ST 36, neboli třetí nožní míle. Po právu je označován jako bod dlouhověkosti. Má silné regenerační vlastnosti, podporuje správný metabolizmus, doplňuje životní energii a vitalitu, pomáhá při trávících problémech atd. Dokonce i západní medicína uznává jeho mimořádnéimunostimulační vlastnosti. I Kleopatra znala a využívala jeho energetickou sílu a moc (v tomto případě to však bohužel z jiných pohnutých důvodů „nedopadlo“).

Najít toto magické místečko na svém těle je zcela jednoduché a zvládne to úplně každý! Pohodlně se usaďte do sedačky, nebo na zem s pokrčenýma nohama. Překryjte si koleno palcem ruky. Pravá ruka na pravé koleno, levá na levé. Tam, kde se nachází váš prsteníček, je malá jamka mezi dvěmi kostmi. A to je on- Zusanli! Když na něj zatlačíte, ucítíte zvláštní pocit - mravenčení, tupou bolest apod.

Pravidelnou masáží neboli stimulací tohoto bodu můžete pro své zdraví udělat mnohem víc, než je důležité vědět a nic nás to přitom nestojí.

Doporučuji tento bod masírovat na obou nohách současně po směru hodinových ručiček (jako když zavíráte lahev). Ke stimulaci můžete použít nejen své prsty, ale také například sirky, korálky, kamínky, kousek špejle, apod.Tyto pomůcky zvýší tlak na danou oblast a uleví vašim rukám. Fantazii se meze nekladou. Ostré předměty jsou zcela nevhodné!!! Před masáží je možné místonatřít éterickým olejem nebo Alpou. Kontraindikace nejsou známy.

Udělejte si z této záležitosti každodenní příjemný rituál. Dopřejte ho nejen sami sobě, ale třeba svému partnerovi nebo dětem. U malých dětí postačí lehce stimulovat dvě až tři minutky. U dospělého doporučuji minimálně deset minut.

Přeji pevné zdraví. Draha


 
 

myselftherapy.cz

Kontakt

Myselftherapy

Stodolní 15

702 00 Ostrava

E:fikackovad@seznam.cz

T: 604166425

Sdílejte s námi