Ušní akupunktura

Akupunktura ucha

neboli aurikuloterapie je diagnostické a terapeutické užití mikrosystému ušního boltce pro léčebné účely. Více než 150 akupunkturních bodů na našem uchu mapuje celé tělo a jeho vnitřní orgány. Jsou obzvláště citlivé nebo bolestivé, pokud je v daném místě nějaký problém. Co aku ucha řeší? Např.

-      Bolesti pohybového aparátu

-      Nachlazení

-      Alergie

-      Migrény

-      Zažívací potíže

-      Psychiku, úzkosti…

Při správném „napíchnutí“  se často setkáváme s  tzv. “Vteřinovým fenoménem” – když při informovaném zásahu odpovídajících bodů třeba jen pár jehlami (maximální množství 5  jehel) nastává okamžitá úleva pro pacienta, hlásí se okamžité zlepšení, ustoupení až úplné zmizení bolesti. Při takovém zásahu bývá i dlouhotrvající léčebný efekt a problém se i několik let nemusí objevit.

Ušní akupunktura je známá také jako doplňková terapie při hubnutí nebo odvykání kouření. V těchto případech však není samospasitelná a vyžaduje hlubší spolupráci a vnitřní disciplínu klienta (strava, pohyb, omezení stresových zátěží, spirituální práce na sobě, posilování imunitního systému atd.)

V mé praxi využívám především jednorázové intradermální jehly tzv. trvalky, které můžeme nechat působit cca týden. Klient odchází domů s jehličkami v uchu a v podstatě může vykonávat veškeré činnosti včetně hygienických návyků.

Jedna terapie trvá cca půl hodiny.

Počet sezení závisí na potížích klienta.

Doporučuji 5 až 10 sezení v týdenních intervalech.

Cena jedné aplikace ……300,- Kč

 

myselftherapy.cz

Kontakt

Myselftherapy

Stodolní 15

702 00 Ostrava

E:fikackovad@seznam.cz

T: 604166425

Sdílejte s námi